Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece malumat aktarımı yürekin değil, aynı zamanda zevküsefa yürekin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir takma ad kullanarak (nickname) dostça yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız rastgele biriyle strüktürlabildiği gibi ayrıca tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri tarafından strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve dostça etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseri programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş açmak yürekin sadece nickname (takma insan) yazmak yerinde olurken bazenlarındaysa sohbete temellamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine temellıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek boşluk sebebiyleünü kullanarak sadece tasarlı, tasarlı ve hayallü, sesli ve hayallü gibi tercihe bağlı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı kesik süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde müdrike mesajlaşma yazılımıdır. Bir öteki pop chat yetişek olan ve internetin söylence yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*