Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, ali lisans eğitimini Kıymet Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Teşkilat kayranında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kesimünde marka yapılışu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk el önemli üniversite kurumlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli terbiye kesimünde eş olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden esaslayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkili çalışmalar yürüten KALKO, biriyi futbol, basketbol kulübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı Oylumluçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taçı rabıta Türkiye’nin en kebir özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, terbiye kayranında yaptığı sükselı girizgâhimlerden dolayı biriyi deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim bilimi Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında terbiye kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*